| LisaJulie a întrebat:

Care este cea mai buna metoda pentru o epilare definitiva? Sa nu mai crească parul deloc și sa nu fie sănătos pentru piele!

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă sănătatea pielii nu contează, atunci o doză bună de radiații gama te scapă de toate firele de păr.

| VoidEternal a răspuns (pentru mihai69):

Da, dar te faci verde când te enervezi sad

| relian a răspuns:

Cel mai bun e sa te oparesti, ori sa te arzi. Ai spus, nu conteaza pentru piele, chair ai specificat sa nu fie sanatos pentru piele. laughing In zona unde te oparesti sau te arzi destul de rau, nu mai creste par deloc.Dar va arata can inestetitc, dar ai spus ca nu conteaza asta.

Epilare devinitiva nu prea exista, daca vorbim de epilare. De ar fi exiatat fi sigur ca multe persoane ar fi facut asta, mai ales vedetele, ori cei care au bani destui.Dar din ce vedem toata lumea merge la epilat, mai ales femeile.

Asa ca nu te lua dupa reclame, alea de asta is facute, sa te scuture de bani, parul va apare la loc.
Cel mai greu este sa elimini parul acolo unde nu este dorit, parca e un facut nu dispare nicicum laughing

| Robert2526 a răspuns:

Epilarea definitiva, nu e choar definitiva. Cea mai buna metoda e cea prin electroliza, dar nu pot sa zic ca e prea placuta?

| Felissa13Eden a răspuns:

Https://uk.ulike.com/products/order-air-10
Pe mine m-a ajutat foarte mult aparatul acesta. Este un pret relativ mare, dar pe termen lung vei fi multumita. E mult mai scump sa faci sedinte de epilare cu laser la salon, deci merita sa investesti intr-un aparat de genul. happy

| DrMihailoviciS a răspuns:

Salutare! Mno, este puțin greu de înțeles ceea ce doriți... Ați scris,,...și să nu fie sănătos pentru piele". Să considerăm ca ați formulat gresit!
Pentru epilat definitiv se folsesc acele benzi cu ceară, căci atunci când sunt smulse, rădăcina părului este eliminata complet. Dar nu este chiar cea mai sănătoasă cale, pot apărea deseori iritații ale pielii sau alte consecințe. Dar dacă doriți ceva definitiv, sănătos și sigur, se poate realiza epilarea cu laser! Este perfecta!

Sper ca v-am ajutat! Vă susțin și Doamne Ajuta!

| Simpatic a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

Da, cu siguranta a vrut sa spuna " Sa nu mai crească parul deloc și sa fie sănătos pentru piele! "

dar corectorul TPU posteaza de multe ori el gresit ceea ce scriem noi corect intr-o prima faza! se intampla foarte des acest lucru!

| VoidEternal a răspuns (pentru DrMihailoviciS):

"Pentru epilat definitiv se folsesc acele benzi cu ceară, căci atunci când sunt smulse, rădăcina părului este eliminata complet. "

Cu stimă, îmi cer scuze stimabile domn doctor, probabil sunteți doctor pe muntele Athos și nu ați trăit lângă o femeie până acum, dar epilarea cu ceară e fix ne-definitiva.

"Sa considerăm că ați formulat greșit". Sau că ați avut altă specializare, nu părerologie, pardon părălogie.

Stimă și respect. Doamne ajută.

| LisaJulie explică (pentru Simpatic):

Abia acum mi-am dat seama ca e greșit!

| Simpatic a răspuns (pentru LisaJulie):

Nu e nicio problema! am dat 'trimitere' la atatea raspunsuri aici in timp si apoi am observat ca ele contin greseli de scriere, multe datorate corectorului TPU...
in orice caz sa stii ca si raspunsurile dar si intrebarile pot fi modificate in sensul de editate happy

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, nu cred că există epilare definitiva. Da reclamă la un aparat de epilat. Epilarea te ține un an.

| Torrpi a răspuns:

Definitiv-definitiva, nu exista. Pentru ca nici o metoda nu scoate radacina parului. Si atunci, creste din nou.