| anonim_4396 a întrebat:

Eu am de cativa ani vergeturi pe posterior si pe picioare pana la genunchi, iar cele de pe posterior se vad foarte tare, si stiu ca nu am ce sa le fac. In curand voi merge la mare si imi este foarte rusine sa ma dezbrac in costum de baie, avand in vedere problema pe care o am. Niste sfaturi va rog!

2 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Buna!

Din pacate nu ai cum scapa de ele. Poti incerca cate creme vrei dar nu vei reusi(am folosit si eu numeroase creme si fara rezultat), este o cale prin a scapa dar nu este sigura:cu laserul. Nu se merita sa dai bani si sa nu scapi de ele si mai rau poti ramane cu diferite semne de la laser. Mai pot disparea si cu operatii sau tratamente speciale in cabinetele de estetica.

Ca sa faci sa nu apara trebuie sa eviti ingrasarea sau slabirea brusca, sa foolosesti cremelor si lotiunilor cu rol de imbunatatire a concentratiei de colagen si elastina din piele, de hidratare si hranire si bineinteles o alimentatie bogata in vitamine si minerale.

Ai grija la o alimentatie corespunzatoare, bogata in legume si fructe, vitamine si minerale.

Si stai linsitita, nu trebuie sa te stanjenesti ca ai vergeturi, multa lume are.In plus te vei bronza, poate nu se vor mai cunoaste atat de tare.
Pe langa costumul de baie pe care il vei purta, poti purta o fusta transparenta atunci cand te vei duce de la hotel la mare, sau cand te plimbi daca te deranjeaza atat de tare.

Pa, pa si distractie placuta! Nu trebuie sa iti strici vacanta pentru niste vergeturi.

| SuntetiLooseri a răspuns:

Pai.date cu flegma, da dinaia proaspata ala dimineata la 2