| TicTac_3711 a întrebat:

Bună, eu am genele foarte mici, cum le pot face sa creasca?straight face

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna foloseste uleiul de ricin.Iei un betisor de urechi, pui ulei de ricin pe el si te dai pe gene ca si cum te-ai da cu rimel.Te dai in fiecare seara si vei observa rezultatele.Desigur nu vor aparea imediat, ci intr-un timp mai lung.In maxim 1 luna.O sticluta mica costa 4 lei.
Mai poti folosi rimel.Numai bine.

6 răspunsuri:
| Bailey a răspuns:

Pai eu stiam ca daca de micuta iti tai genele dupa aceea iti cresc mari happy Dar eu nu am incercat asta laughing. Poti doar sa folosesti un rimel foarte bun care lungeste si intoarce genele. happy Sper ca te-am ajutat happy. Funda? :*

| francesca89 a răspuns:

Gene false, exista mai multe tipuri si forme.costa 50 de lei la cosmetica.cheers

| BubblesDoubleS a răspuns:

Genele nu cresc! Lei ai asa din nastere degeaba.
Ce, vrei sa spui ca daca ai avea gene lungi, nu te'ai mai da cu rimel?
Stii vorba aia "din ce ai, vrei mai mult". Daca ai avea gene lungi ai folosi rimel cu scopul de a le lungiiii la infinit daca se poate!:-))
Foloseste rimelul Chanel Inimitable, sau Super Mascara sunt bune:X.
Exsista si gene false :-".
A!
Am gasit ceva "cred"
http://www.idieta.ro/forums/7837-uleiul-de-ricin-pentru-gene.html

| Pιşριяιcă a răspuns:

Nu poti face genele sa creasca. Daca vrei sa ai gene foarte lungi,asta te'ar impinge la o decizie si aia ar fi sa iti pui gene false. Nu te sfatuiesc.Mie mi se par putin exagerate. Cel mai bine este sa folosesti un rimel de calitate sau sa incerci sa te accepti asa cum esti, cu sau fara gene lungi, eu cred ca vei fi la fel de frumoasa. [ spun eu. ]

| mIsUpRiEtEnUlLuILLorD a răspuns:

Daca mananaci tictac o sa-ti creasca genele cum creste parul la pu-la, salut.

| RoXyRoOx a răspuns:

Cu ulei de ricin sau gene false.sau tratamente de la avon. fundabatting eyelashes