| lolelia a întrebat:

eu am parul natural mediu si carliontat, mai ales dupa ce ma spal pe cap, si imi sta destul de bine, dar nu stiu daca sa imi iau placa sau nu. imi dati va rog niste faturi, funda happy

Răspuns Câştigător
| IuliaCx a răspuns:

Nuu, nu-ti lua placa. Asa aveam si eu parul inainte, ca tine. Acum insa, dupa ce mi-am luat placa trebuie sa ma tund sau sa-mi iau din varfuri in fiecare luna. Q.Q
Placa e ca un drog, prinzi dependeta intr-un fel. Si daca totusi iti iei, foloseste-o doar la ocazii speciale sau o data la 2 saptamani. Nu-ti "usca" parul cu ea, adica dupa ce faci baie nici sa nu ti se usuce bine parul si sa pui placa pe el. Oricum, sper ca te-am putut ajuta. Bafta :*!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ţi lua placă, ţi-l distrugi şi e păcat. Am o prietenă care e în aceeaşi situaţie şi şi-a luat un şampon cu keratina.I-a făcut părul mai drept si nu s-a mai electrizat. Mie sincer îmi place mai mult un par creţ dar sănătos, decat drept dar ars şi despicat.Ea personal a regretat ca şi-a luat placă şi acum îl dă cu tot felul de tratamente. Încearcă să-l faci mai frumos si mai sănătos aşa cum este el, părerea mea. Acum, rămane la aprecierea ta.

| paula369 a răspuns:

Buna. Parul meu este exact ca al tau si nu am placa. Daca folosesti placa risti sa ti se arda si sa isi piarda din volum si sa nu mai stea natural cum era inainte. Nu ti-o recomand. :*

| Syrenutxa a răspuns:

Prinzi dependenta sau iti pierzi cheful de a mai da cu placa. Eu am placa dar ma dau cu ea de doua ori pe an, si parul meu e asa de cret. Daca te gandesti, dependenta sau sa nu o folosesti deloc sunt doua decizii negative, deci nu merita... daca vrei sa ti indrepti pentru ocazii speciale du-te la coafura, ti-o face mai bine decat singura. :*

| IsauraLo a răspuns:

Buna! daca parul iti sta bine, nu ai de ce! placa ti-l arde :3 eu o folosesc si stiu Parerea mea, tu faci ce vrei tongue

| Edeline14 a răspuns:

Nu iti recomand placa.Eu am parul lung, iar din cauzaca am folosit placa de indreptat mi s-a spicuit, iar acum trebuie sa ma tund.Lasa-ti parul exact asa cum ewinking