| ddeennyyssaa13 a întrebat:

Am parul cârlionţat si mediu. Vreau sa stiu cum pot avea parul drept fara placa pentru ca maica-mea nu ma lasa sa ma dau cu placa decat o data pe luna. Deci ceva sfaturi. Dar fara sa cumpar nimic doarece momentan nu sunt in România. Ms mult.

4 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Când ieși de la duș usucă-ți părul cu feonul și în același timp piaptănete.

| Laura927 a răspuns:

Http://youtu.be/m1RO-d1Z9Hs
Poti pune gel de par amestecat cu apa.
Si in alte tari au produse de par;)

| EllaC2710 a răspuns:

Http://smartcare.ro/masterline-sampon-anti-incretire-frizz-control.html sampon antiincretire. Exista si masti cu ou si ulei de masline care funcioneaza, ca le-am incercat si eu ca am parul ondulat, adica nici cret nici drept si trebuie sa-i fac ceva de fiecare data dupa ce fac baie.

| Bianca299 a răspuns:

Buna.Dupa ce ti-ai spalat parul, il usti cu uscatorul si in acelasi timp ti-l piepteni.Eu asa fac si chiar functioneaza. happy