| gya93 a întrebat:

eu am parul saten inchis si sunt blonda si as dori sa stiu cum imi pot colora radacinile in afara de vopsea sau decolorant? imi pot vopsi radacinile cu nuantator?

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Pai, nuantatorul dupa 10 spalari maxim se duce, si sigur nu o sa iasa aceeasi culoare uniforma pentru ca vopseaua are culoare diferita fata de nuantator.
Singura solutie este sa te vopsesti la radacini cu aceeasi culoare cu care este vopsit parul tau.

| Christinne_Lovely_1993 a răspuns:

Cu cafea, iti innegresti parul, cu lamaie ti-l faci cam blond, cu albastru de metil ti-l faci albastru...in rest, nu mai stiu ce poti folosi, poate henna sau nuantator.

| gya93 explică:

Nu as vrea sa ma mai fac cu vopsea la radacina pentru ca deja am scalpul foarte sensibil de la vopsea...si nu stiu as dori sa incerc ceva fara sa dauneze...si as vrea sa imi mai deschid nuanta parului pentru ca sus e un pic mai inchisa iar jos mai deschisasad multumesc tuturor pentru raspunsurihappy

| Acs_Catalina-Alexandra_1988 a răspuns:

Da iti poti vopsi radacinile cu nuntator, dar eu stiu ca radacinile se vopsesc normal cu vopsea de par in nuanta in care iti sta bine. Sper ca te-am ajutat