| creatza96 a întrebat:

Eu imi pun cam in fiecare zi felii de castraveti pe ochi. la ce ajuta? ajuta la formarea conturului... sau la marirea ochilor? dar cartofii sunt buni pentru ochi happy?

6 răspunsuri:
| MissDelevingne a răspuns:

Nu,nu ajuta deloc la ceea ce spui tu.
Eu stiu sigur ca efectul racoritor al castravetilor ajuta la relaxarea ochilor, nu la formarea cinturului sau marirea ochiului.
Feliile de castraveti aplicate pe ochi ajuta la revigorarea si relaxarea ochiului big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pune castravezi si pe fata si pe ochi!
Calmeaza iritatiile, cosurile
Vindeva semnele
Si scapi si de cearcane;)
Sunt foarte buni!
Si cartofii sunt foarte buni:
http://www.romedic.ro/regim-de-infrumusete-cu-cartofi-0P14347

Castravetii:
http://www.ziaruldeiasi.ro/......lor~ni4ha9

Eu tai felii de castravete si le aplic pe fata
Stau cu iei cam 15-20 de minute dupa care ii arunc!
Nu te spala pe fata chiar imediat!
O data pe saptamana sau de doua ori este suficient:)
numai bine

| Chriistos a răspuns:

Din cate stiu eu, cartofii sunt buni prajiti si castravetii in salata.

| StrawBerryummy a răspuns:

Eu stiam caci castravetii sunt buni pentru cearcane, nu pentru altceva. Cartofii nu cred, poate cand ai ochiul umflat?

| Ilovekendallandkylie a răspuns:

E foarte bine ca iti pui castraveti pe ochi in fiecare zi happy. Nu o sa ai probleme cu cearcanele pe viitor! De cartofi nu stiu nimic, nu am incercat dar poti sa te documentezi de pe internetwinking

| creatza96 explică (pentru Ilovekendallandkylie):

Multumesc... sunt incantata sa aud asta. ca nu voi avea cearcane pe viitor