| Anais2711 a întrebat:

Fetelor am si eu o intrebare pentru voi... aveti probleme cu caderea parului? Ce produse folositi? Ca eu nu stiu ce sa mai incerc. sad sad sad

Răspuns Câştigător
| Imstrong a răspuns:

Bună,eu una nu am, parul meu este foarte sanatos si are un volum natural.
Si in special nu folosesc nimic, doar samponul schauma(7 plante, verde) si un balsam tot de la schauma.

Iti dau cateva idei care te pot ajuta:

Da-te cam odata, sau de doua ori pe saptamana pe par cu otet, pui intr-o cadita mica otet de bcuatarie si iti speli parul cu el, dupa iti pui o punga in cap. Astepti vreo 4 ore..se vor vedea rezultate.
Si numai folosi placa de par si ondulatorul,iar feonul foarte rar sau deloc,lasa-l sa se usuce natural.
Poti sa mai aplici pe par ulei de ricin(pentru par) Iti pui o punga pe cap si stai asa vreo doua ore.(o data pe sapt, sau mai concret, cand ai tu timp) dupa te speli cu samponul oblisnuit sa inlaturi uleiul, asa faci si la otet.
sa nu-ti vopsesti parul, si mananca cat mai multe fructe si legume.mai folosesc masti facute de mine din ou, ulei de masline, iaurt/lapte,zeama de lamaie,miere de albine etc. Dar sa te mai duci si pe la medic sa-ti faci niste analize,bine? happy Si evita stresul, poate fi de la el. Fundita daca te ajuta sfaturile mele, si pentru orice ai nevoie, da-mi un mesaj privat, te pup kiss

2 răspunsuri:
| Leerix a răspuns:

Buna! Urmeaza un tratament cu pastile Forcapil, sunt foarte bune!
http://www.forcapil.com/ro/

| Ella1326 a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin. E foarte bun pentru par si stimuleaza cresterea parului si reduce mancarimile scalpului sau caderea parului plus ca e si ieftin. Eu mi-am luat acum 2 zile o sticluta din farmacie cu 5 lei 40 ml.