| Miriam5 a întrebat:

Bună, fetelor! Ce aş putea face ca să-mi îndrept parul fară placă sau ce sa fac ca să-mi stea drept mai mult timp? O folosesc aproape in fiecare zi straight face Dar pentru vârfurile despicate ce îmi recomandaţi?!
Fundiţă

Răspuns Câştigător
| Biu009 a răspuns:

Poti sa ti-l indrepti cu peria de par in timp ce te usuci. Varfurile despicate nu ai cum sa le "repari", trebuie tunse.
Insa pe termen lung, foloseste un balsam de par sau o masca pentru hidratare/regenerare.
Iar inainte sa ti-l intinzi cu placa foloseste un spray pentru protectie termica.
De asemena, foloseste in fiecare zi ulei de par pe varfuri. Daca il aplici pa parul umed dupa ce te-ai spalat pe cap actiunea lui va fi dubla.

4 răspunsuri:
| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

Pentru varfurile despictate nu exista solutie, foarfeca big grin
Incearca sa-l pieptani dupa baie in timp ce il usuci cu uscatorului.

| Elynad a răspuns:

Incearca un balsam de par. Eu am avut rezultate f bune cu cel de la Oriflame dar nu l-am mai luat de ceva timp.

| Amalia2345 a răspuns:

Ai putea incerca tratamentul cu keratina. Parul o sa arate minunat dupa acesta, foarte drept si stralucitor.

| tinkerbellrxd a răspuns:

Pentru a îndrepta parul fără placa il poți pieptăna pana se usucă sau in timp ce il usuci. Daca îți plac si îți permitesi lungimea părului poți opta pentru diverse împletituri la care găsești tutoriale pe yt.
Pentru vârfuri despicate poți folosi diverse seruri, cum ar fi: kallos, un ser micuț în ambalaj transparent, kallos lab 35 restorative milk(miroase demențial), măști de par de la kallos cu placenta si keratina am încercat eu, dar am mai avut o mască cu ulei de măsline de la greenline aroma(se găsește greu din păcate), ulei de argan, de cocos, de jojoba, de avocado, de sâmburi dr struguri. Totuși, tot trebuie sa mai folosești si foarfeca pentru vârfuri, deoarece dacă sunt prea despicate se vad greu rezultatele. Sper ca te-am ajutat!