| Nandra a întrebat:

Ce imi recomandati pentru varfurile despicate? Mai ales ca ma fac si cu placa si folosesc un spray special...

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Dupa ce te faci cu placa dati cu ser pentru varfuri despicate...cel de la AVON e bun, nu le repara cum spun ei dar le lipeste momentan si nu trebuie sa le mai tunzi des.Foloseste tratamente pentru par uscat si deteriorat de la elseve(era o gama galbena parca) sau masca cu placenta de la kallos, o folosesc si e foarte buna.
Si eu ma fac cu placa, cam de 2 ori pe saptamana si nu e cum spune adelina19...parul meu e foarte des si ondulat si dupa ce il pieptan sta foarte umflat, daca vreau sa il las liber nu am cum pentru ca nu il SUPORT sa imi vina pe fata, sa imi intre in ochi, parca as ava un ghem de lana in cap.Astea cu frumusetea naturala sunt povesti, daca poti sa fii si sa te simti mai frumoasa de ce sa nu o faci?
Si placa NU e un moft(cel putin pentru mine).

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai degeaba vrei tu sa scapi de varfurile despicate daca folosesti placa, te asigur eu atata timp cat folosesti placa de mai mult de o data pe luna e imposibil sa nu ai varfurile despicate.
Oricum eu iti recomand sa mergi sa le tunzi, pentru ca daca nu le tunzi firul o sa inceapa sa se despice din ce in ce mai mult, apoi iti poti cumpara de la gliss un spray pentu par lung cu varfuri despicate, e extrem de bun si te ajuta sa nu ti se mai despice varfurile si de asemenea poti folosii si ulei de masline cu care te dai pe varfuri.

| tuGatita a răspuns:

Parul trebuie tuns o data la 1 luna si jumatate. astfel nu ai asa mari probleme cu varfurile. daca esti zgarcita ori nu vrei sa il tunzi, mai tarziu va fi rau. eu a trebuit sa ma tund scurt pentru ca aveam aproape tot firul de par distrus si nu cred ca vrei sa ajungi si tu asa. tunde-l regulat, doar varfurile, nici nu se cunoaste plus ca va creste si mai repede, foloseste un sampon fin, balsam, poate si o masca pentru par deteriorat. este gama aia gliss pe galben, eu am folosit si sunt chiar bune. a si sa stii ca fara sa cheltuiesti, cu metodele astea facute in casa din oua, miere, lamai si mai stiu eu ce, nu cred ca ai sa vezi rezultate. totusi daca vrei ceva natural, cauta la plafar! baftastraight face

| adelina19 a răspuns:

Eu zic sa nu ti-l mai faci cu placa. frumusetea e ceea naturala, si nu cred ca cei din jur nu o sa te mai placa doar pentru ca ai tu parul ondulat. Din experietnta iti zic ca nu e nimic suficient de bun care sa protejeze parul 100% de efectele placii. Sunt unele mastii foarte bune, dar nu gasesti in Romania. Poti sa incerci totusi de la Kerastase, Joico, Tigi, Label.m, Bruno Vassari, Academie, Anessi, Guinot, Gigi Cosmetics, HolyLand Cosmetics. sunt cele mai bune. succes

| sssarah a răspuns:

Hei.Aceeasi problema o aveam si eu, parul era aspru, despicat, oribil dar am descoperit anumite produse perfecte pentru aceasta poblema. Ca sampon si balsam folosesc Dove pentru varfuri despicate ( http://www.google.ro/......tp?/imgres ), apoi o masca de la Elseve - Total repair 5 ( http://www.google.ro/......tp?/imgres ) iar apoi pe parul umed folosesc un ser de la Pantene ( http://www.google.ro/......tp?/imgres ). Cand se usca, il intind si parul e ca nou.

| ღAndruscaღ a răspuns:

Buna! Si eu am varfuri despicate. Folosesc si eu placa.Am urmarit niste sfaturi de pe acest site. http://www.ileen.ro/......-despicate
Funda? Multumesc oricum.