| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor! Cu ce imi recomandati sa ma epilez pentru prima data? Cu bicul e ok? (Pe picioare si la subrat)

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

La salon de preferat cu ceara de unica folosință

Pt ca ceara aceea refolosita
Din spatele tuturor centuristelor lor si dorobanțistelor este posibil sa nu fi fost dezinfectată bine
Pt ca acel decantor de ceara da ajunge teoretic la 120'C

Dar marea majoritate a jucăriilor de decantoare de azi nu mai ajung nici la 90'C tocmai din acel motov nu mai sunt gradate pentru ca sa nu își dea seama oamenii ca nu mai încălzesc ca si cele de pe timpuri cu termostat cu rezistență

Nu iti recomand ceara refolosită

| Brizbriz a răspuns:

"acum 10 ore | Ioana123454321 a întrebat:
Buna fetelor! Cu ce imi recomandati sa ma epilez pentru prima data? Cu big ul e ok?"

nu stiu cum te poti epila cu "big"-ul, nu am auzit niciodata nici un "big" care sa epileze

iar cu biC-ul NU te poti epila, cu biC-ul te poti doar rade, pentru ca epilat inseamna ca zmulgi firele de par nu doar le tai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La subraț cu big dar pe picioare mereu cu ceara că va creste mai rar și părul mai subțire,sau pasta de zahar. Epilare definitiva nu exista, cu electroliza am auzit dar nu știu dacă avem noi in Romania așa ceva, și de face pe suprafețe mici cum e fata nu pe suprafețe mari, evident foarte multe ședințe, costul fiind foarte mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu bic ul la subrat si pe picioare si la păsărica si gataaaa cu ceara numa te chinui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe picioare cu cremă depilatoare și la subraț cu bic-ul.

| Ka0ru a răspuns:

Buna! Poti folosi pe picioare crema depilatoare de la farmec (o dai pe picioare, o lasi sa actioneze si te speli bine, sa nu iti dai din greseala prin par sa pe fata, aceasta crema "topeste" parul fara durere si fata iritatii), si dupa sa te dai cu gel dupa depilare tot de la farmec. Si la subrat neaparat cu gel sau spuma de ras si da, e ok cu aparate de ras (poti sa iei barbatesti de la Gillette, sunt mai ieftine alea pentru barbati si sunt bune pentru ca sunt anume pentru pielea sensibila ca mna, ei se dau pe fata) si dupa tot cu un pic de gel din ala dupa depilare ca e racoros. Sa nu apesi prea tare cu aparatul ca sa nu te tai. Bafta!

| sparklingqueen a răspuns:

Salut! Daca te epilezi pentru prima data,epileaza-te cu o crema depilatoare, si dupa ceva timp iti recomand practica cu ceara la un salon de frumusete, nu prea aprob eu chestia asa cu big-ul, deoarece creste repede, asa ca practica cu ceara! Si creste foarte incet daca o faci cu ceara.