| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, cum vi se par ojele astea? Adica sunt bune sau nu chiar daca au pretul acesta? Credeti ca sunt de calitate? http://www.beauty4you.ro/......hii-moyra/ Funda.

Răspuns Câştigător
| AandreaA a răspuns:

Eu imi cumpar oja de la parfumerii de prin mall`uri si chiar daca au preturi mai mici[cum ar fi 4-5-6 lei] sunt foarte bune.

Sper ca te-am ajutat!

Sa ai unghii frumoasee! :*:*

4 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Nu le-am incercat, ma tenteaza si pe mine, unele culori sunt foarte frumoase. Ca sa tina manichiura mai mult timp te poti da cu un top coat sau cu lac transparent zilnic, daca nu ai bani sa investesti in oja de calitate merita sa investesti intr-un top coat de calitate. Calitatea unei oje depinde si de la persoana la persona, am vazut persoane la care tine manichiura o saptamana fara sa se dea cu top coat, iar altele care folosesc aceeasi oja a tinut manichiura 3 zile. Mie personal nu-mi plac avoanele, am avut cateva, le-am aruncat pe toate si nu mai vreau sa aud de ele. Imi plac ojele dela rimmel london, farmec, kallos, farmasi, art de l'autrec, alix avien, astor, l'oreal, burjois. Imi cumpar oja in functie de culoare si de banii pe care ii am atunci la mine...

| glamour a răspuns:

Bulele acelea se fac si din cauza calitatii ojei dar si din cauza ca poate o agiti inainte, sticla de oja inainte de folosire trebuie sa fie rasucita in maini, sau se mai fac bule pentru ca dai un strat prea gros sau mai multe straturi una dupa alta fara ca cel precedent sa fie uscat.

| loveinshadow a răspuns:

Nu le'am incercat dar sincera sa fiu mi-am luat unele oje de la eveline si mi se face pe unghie o bula de aer si ramane urat. De curand mi-am luat de la maybeline mini colorama galbena si am observat ca sunt cam toate destul de ieftine, iar mai sunt bune cele de la peggy sage, le ador pur si simplu. Poti incerca dar sa nu fi dezamagita daca rezultatul nu e la nivelul asteptarilor-nu stiu ce sa zic, incearca nu ai nimic de pierdut!

| PrecioussGirl a răspuns:

Eu imi cumpar oje de la avon sau din supermarketuri.
nu din piata! sunt varza alea.