| anonim_4396 a întrebat:

Bună fetelor. Epilarea inghinală cu benzi depilatoare (ceară rece) dă rezultate cât de cât îmbucurătoare?

2 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Nope, epilarea cu ceara rece mi se pare o idee proasta in general. Trebuie sa aplici benzile alea de prea multe ori pe aceeasi zona ca sa ramana ok. Bine, daca tu ai gasit unele care dau rezultatele dorite pe alte zone ale corpului, poti sa le incerci si in zona inghinala, dar altfel nu recomand decat daca esti masochista laughing Eu personal nu am gasit niste benzi cu adevarat bune pana in prezent.

| bbnnmm a răspuns:

Eu mă epilez, pe tot corpul (brațe, axile, inghinal, picioare) cu ceară (caldă), la salon. Sunt super mulțumită. Mi s-a subțiat și rărit părul considerabil, mă epilez doar o dată la două luni, nu îmi crește părul o lună jumate, iar vreo două săptămâni îl las eu să crească, ca să poată să-l tragă ceara. Cosmeticiana mi-a spus că benzile cu ceară rece nu sunt prea bune, dar nu mai țin minte care era motivul pentru care nu sunt bune.