| madalinaioana08 a întrebat:

Buna fetelor..va rog sa-mi spuneti si mie ce fond de ten as putea folosi pentru un ten acneicsi gras,cu putere de acoperire foarte mare. Ceva la pret accesibil, adica pana in 50 de lei.Dau funda primului raspuns bun.Merci:*

5 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Daca ai ten gras, iti recomand un fond de ten compact. La Sephora gasesti unul, chiar asa se numeste, fond de ten matifiant si este compact, sub forma de pudra, intr-un ambalaj negru. Vine si cu un buretel, care ajuta, poti reaplica produsul pe parcursul zilei daca se ingrasa anumite zone ale fetei si e usor de purtat si-n geanta. Costa in jur de 51 ron, o am si eu si-mi place tare mult, rezista minim 5-6 ore fara retus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BB Cream de la Misha. pune si un compact dupa daca mai trebuie.

Răspuns utilizator avertizat
| ElizaaaX a răspuns:

E ceva de la sephora cu putere de acoperire foarte mare, costa vreo 40 de lei

| 122344 a răspuns:

Daca vrei sa folosesti ceva mai bun incearca de la L'oreal, cel mai bun este camuflajul (dar este scump). Eu folosesc de la Avon. Este ca o spuma si costa 30 de lei. uite asa arata.http://www.google.ro/......http?/url Funda?