| anonim_4396 a întrebat:

Bună fetelor.
Vreau să mă vopsesc brunetă, culoarea mea actuală nu este uniformă, are și șaten închis la rădăcini, spre vârfuri este castaniu deschis și roșcat, o combinatie nu prea faină la privire maiales când bate soarele pe el.
Vreau să am o culoare uniformă și am mai fost un șate închis vopsită acasă doar că treptata a ieșit culoare din păr și a ajuns înapoi la acea culoare castanie.
De ce îmi iese vopseaua închisă din păr după câteva luni?
Mă pot vopsi acasă brunet peste acel castaniu care să rămână permanent, să nu se decoloreze în timp?
Sau ce metode există? Dacă merg la salon mă poate face ok?
Pe internet nu am găsit nici o informație legat de asta, am gasit doar informații cum să îți schimbi culoarea de la brunet la blond, însă nimeni nu vorbește despre trecerea de la blond la brunet.
Sper să împărtășiți experiența voastră cu mine, mulțumesc frumos

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca nu exista vopsea permanenta, ca ti-ar distruge radacina parului si nu ti-ar mai creste par in cap.
Toate vopsesle isi pierd culoarea dupa 1-2 luni de spalat, terbuind sa te revopsesti.
Vopsitul al un salon de coafura este calitativ mai bun, fiindca te vopseste uniform si cu vopsele profesioniste.

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mulțumesc pentru răspuns.
Dar de exemplu părul vopsit blond de ce nu se duce în timp?
Dacă merg la salon tot o să iasă nuanța din păr de la spălare?

| Violleta2022 a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Fiindca parul blond sufera o decolorarea in prealabil, inaintea vopsirii.