| Efilopialul a întrebat:

Fitit atenti pentru cea mai proasta intrebare.Deci is in clasa a 6-a si am o mica problema.Deci in clasa a 5-a in fiecare zi purtam uniforma si etc numai ca nu aratam de loc bine plus din al doilea semestru mi-a ramas mica si ma strangea.Deci cei de la scoala ne-au anuntat ca putem sa nu purtam toata uniforma obligatoriu gen sa purtam doar un artiol din aceea uniforma care are insemnele scolii.Aceasta uniforma contine:o cravata, un sacou, o vesta si cam atat camasa iti aduceai tu de acasa happy. Deci stiti cumva cu ce ar trebui sa accesorizez una din aceste articole mentionate mai sus.Nu trebuie neaparat toate.Mai exact nu stiu cu ce haine ar trebui sa accesorizez aceste haine gen un tricou cu cravata? laughing. Multumesc si scuze pentru intrebare.

Răspuns Câştigător
| 03Didy03C a răspuns:

Ciao!
Camasa alba cu cravata.
Bluza simpla cu vesta.
Pe deasupra sacou, in unele zile.
De ex: camasa in carouri cu blugi, si sacoul!
Uite ceva casual: Pantaloni cu talie inalta, o camasa orice culoare, vesta, si in picioare bocanci. Daca nu ai, sigur ai tenesi.
Tips: Nu folosi tricou cu cravata!
Bafta!

1 răspuns:
| DrGeorge a răspuns:

Salutare,

Poti sa pastrezi sacoul ca si articolul cerut de catre scoala. Sacoul merge foarte bine la o simpla pereche de blugi cu tricou + adidas sau ghete (ca tot se strica vremea).

Cel mai bine trebuie ca tu sa te decizi ce anume vrei sa folosesti din cele mentionate. Dupa care incepi sa le asortezi.

Mult succes