| anonim_4396 a întrebat:

Fundita. Sunt fata si am mici peri intre sprancene, nu sunt evidenti dar daca ma uit se vad iar pe mine ma deranjeaza, eu m-as pensa acolo dar dupa imi e frica sa nu creasca la loc, repede si mai desi, nu stiu ce sa fac. Poate unele dintre voi ati mai avut problema asta si ma puteti ajuta, oare exista pensare definitiva acolo, sau vreo substanta anume ce ii indeparteaza definitiv?

3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de acei peri. Te poti pensa linistita. Doar daca te razi sau ii tunzi vor creste mai desi si mai mari. Daca ii pensezi in cativa ani nu o sa iti mai creasca deloc. Radacinile de par au proprietatea de a produce firul de par in jur de 10 ori intr-o viata. De aceea daca il smulgi din radcina de cateva ori o sa creasca mai subtire si mai rar, pana cand nu va mai creste deloc.

| mCamii22 a răspuns:

Buna. De indepartat definitiv nu se poate. Ii poti pensa fara nici-o problema. Iti vor creste din nou dupa o perioada de timp, insa in nici-un caz nu iti vor creste mai desi si dupa ceva ani, dupa ce ii pensezi nu o sa iti mai creasca. Ai insa grija cum ii pensezi sa nu iti prinzi foarte mult din sprancene[am patit eu si nu arata bine] si sa nu rupi firele de par, sa le smulgi. Daca le rupi, cand iti creste nu arata tocmai frumos.
Spor la pensat. Pupici!

| SummerT a răspuns:

La toate fetele se intampla asa ceva. du-te la salon. nu ai cum sa indepartezi aprul definitiv.