| Daniela_Ardeleanu_1980 a întrebat:

ieri am spus ca trebuie sa ma tund, am parul ars si despicat dar pana la urma nu m-am mai dus sa ma tund deoarece nu am avut niciodata parul mai lung decat il am acum ( e putin trecut de umeri ). Am zis ca daca nu ma tund macar sa folosesc uleiuri pentru regenerare. Tin sa precizez ca nu creste foarte repede. Ce pot folosi, care este mai bun? Ulei de argan sau de ricin? Daca mai stiti si alte masti si par, samponuri sau uleiuri, m-ar interesa. Multumesc!

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Daca ai parul despicat la varfuri trebuie neaparat sa tai acele varfurui pentru ca nu ti se mai regenereaza. In functie de parul tau pot fi bune ambele uleiuri de care spui, dar de obicei cel de ricin are efecte mai rapide si mai placute asupra parului. Depinde mult de tipul de par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce ai spus tu, imi dau seama foarte usor ca n-ai grija de parul tau.
E normal sa ai varfuri despicate(odata cu trecerea timpului) si sa le tai periodic, dar nu uscat, ars, vai mama lui.
Pune mana si taie-l. Apoi ai grija de el.

| Printesa10TM a răspuns:

Taie din varfuri foarte putin, iar apoi cumpara de la farmacie un ulei care ajuta la cresterea parului - se da de 2 ori pe saptamana.

| Roslie a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta, efectiv nu voiam sa imi tund parul, eu si acum imi fac masca cu ulei de cocos, ricin si ulei de argan + vitamina C. Acum depinde si de par, mie una imi creste foarte repede parul, dar cu toate ca folosesc diferite masti si am foarte mare grija de el, varfurile trebuie taiate...