| Smileyouarebeautiful a întrebat:

Ieri mi-am facut breton dar parul meu e ondulat.Cum as putea sa fac bretonul sa stea drept dar fara placa. Daca il fac mereu cu placa mi se arde si nu vreau.straight face

6 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Cu o perie si feonul.

| IrinaAniri a răspuns:

Daca parul tau e ondulat rau poti ca in fiecare dimineata sa iti uzi bretonul si sa il piepteni in jos, sau ai mai putea sa te dai cu gel

| beatrice9849 a răspuns:

Nu prea ai cum, dar poti cumpara ulei termoprotector pentru a-ti proteja parul si iti dai pe par inainte sa te intinzi cu placa!

| Puffulets a răspuns:

NU se arde chiar deloc eu am avut breton si il intindeam mereu cu placa...mai ales cand o sa creasca va trebui sa-l tunzi iar si varfusoarele acelea" arse" or sa disparawinking

| Mehh a răspuns:

Nu stiu cat de ondulat ai parul. Dar poti incerca sa te piepteni si sa dai cu peria de foarte multe ori... O sa dea rezultate, asa mi l-am cam indreptat si mie happy.

| CandyღDulceata a răspuns:

Incearca sa il faci mereu cu piaptanul in jos si de la un timp o sa se lase drept!