| CreativeChannel a întrebat:

Bună, îmi puteți spune, vă rog, niște tratamente pentru creșterea unghiilor? Multumesc!

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Maseaza-le in fiecare seara cu ulei de masline, lasa-te 10 min sa actioneze sau ideal peste noapte. o sa vezi diferente in 10 zile

| CreativeChannel explică (pentru BiuL):

De 1 luna fac acest lucru. Nu vad nici un rezultat. Azi mi-am facut manichiura, o sa o las pana luni.

| FemeiaPisică a răspuns:

Zeamă de lămâie și ulei de măsline, sunt foarte eficiente.

| Neo12 a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin. Aplicam pe unghii si lăsam cam 30 de minute.
Mie mi le şi întărea având în vedere că se rup foarte repede că cică n-am calciu.

| TeeaCup a răspuns:

Eu imi faceam tratament cu : 2 galbenusuri de ou batute, putin lapte si 2 lingurite de miere ( uneori puneam ulei de masline in loc de galbenusuri) si se tin mainile cam 15-20 minute si seara ma dadeam cu ulei de ricin si imi puneam manusi de bumbac si dormeam asa cu ele.

| Ademira a răspuns:

Eu imi pun unghii cu gel. Pot sa le am saptamana asta scurte, saptamana viitoare lungi. Le pun cam o data la 2 saptamani.