| PufarinăPink a întrebat:

Imi spuneti si mie niste tratamente pentru cresterea unghiilor...Dar tratamente naturale! Va rog. Fundahappy :*!

7 răspunsuri:
| elleme a răspuns:

Stoarce o lamaie, dupa care tine unghiile intr-un castron timp de 10-15 minute.
Sau poti sa te dai de fiecare data cu ulei de ricin, se gaseste la farmacie si nu costa mai mult de 5 lei;). Iei un disc demachiant si pui putin ulei de ricin dupa care aplici pe unghie. Daca o sa continui cu tratamentul acesta singur o sa-ti creasca mai repede unghiile. Sau eu mai am acest lac, de la farmacie care iti intareste si ingrijeste unghia, este foarte bun :
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| mirelle a răspuns:

Zeama de lămâie [inainte de culcare, deoarece trebuie sa se odihneasca si sa absoarba sucul lamii in timpul noptii ] sau Ulei de masline.

| skumpika96 a răspuns:

Iti recomand uleiul de ricin sau...un tratament facut in casa http://www.youtube.com/......ttp?/watch ffffff. bun acest tratament. Sper ca te-am ajutat.

| betutzadragutza112 a răspuns:

Tine mainile in apa mult timp sau stoarce o lamaie si tine mainile in zeama ei

| Ursuletz_Chocolatiu_Ursuletz_Chocolatiu_1997 a răspuns:

Pui intr-un castronel apa nu calda apoi adaugi ulei de masline sau de florea soarelui iar dupa adaugi sare si stai cu mainile(degetele)10.15 min in castron si dupa 1 saptamana vezi diferenta este foarte bun tratamentul crede-ma.

sper ca iti va fi defolos!