Întrebare recomandată | MZc a întrebat:

Bună, întrebare pentru fete, pe ce site pot găsi dressuri de calitate, care sa nu se rupa ușor?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cele din magazin pe care ti le recomanda vanzatoarea. Preferabil cele frantuzesti sau italiene, care au calitate inalta.
Cu cat mai multi DEN scrie pe cutie, cu atat sunt calitativ mai bune, cu conditia sa-ti tai unghiile cand le imbraci, ca asa se duc firele imediat.

Shein nu are dresuri de calitate si in general marfa chinezeasca este de proasta si foarte proasta calitate.

| dullcat a răspuns:

Buna.Pe niciunul.Acestea sunt facute in prezent sa se rupa imediat, nu mai este ca in secolul trecut cand puteai reutiliza o pereche si chiar repara-o pentru ca apoi sa o mai porti luni bune sau chiar ani.Acelasi lucru e valabil si pentru sosete, daca te uiti prin ele, cu o sursa de lumina in spate, vei vedea ca fix zonele care au nevoie de tesatura mai deasa/rezistenta (adica partea din fata a talpii si calcaiul) sunt mult mai subtiri decat restul.De haine nu mai spun, e groaznic ce se intampla cu nivelul de calitate in zilele noastre.

| andreea2355 a răspuns:

Eu am fost cel mai mulțumită de dresurile de la Penty?