| Ammalia_5030 a întrebat:

la 17 ani m-am vopsit pentru prima oara blond deschis si acum dupa 4 ani fac acelasi lucru dar situatia s-a schimbat. A inceput sa imi cada foarte mult si mai am cateva suvite, plus ca trebuie sa il vopsesc aproape lunar pentru ca nu ramane aceiasi culoare, si apoi are tente de portocaliu, iar daca nu il aranjez dupa fiecare baie arata ca o mica maturica. Il am pana la umeri pentru ca mai lung nu am reusit sa il las. Eu am parul natural saten deschis si ma bate gandu sa ma vopsesc o nuanta asemanatoare si sa il las sa se regenereze. Am ajuns la concluzia ca parul blond nu poate fi tinut lung si eu imi doresc un par lung. Voi ce parere aveti? Fundita

Răspuns Câştigător
| andreiandre a răspuns:

Buna Ammalia iti voi explica cum sta treaba cu vopsitu si ce sa faci in situatia de fata: 1 intotdeauna daca vrei sa deschizi culoarea cel mai bine il deschizi cu pudra decoloranta si un oxidant de 9. Dupa stai vreo 15 min ca sa ti se deschida culoarea. Il clatesti. Apoi aplici vopseaua dorita de preferinta cele din gama Wella Koleston sau Colour touch acestea is cele mai bune nu dauneaza foarte mult parului.Si cel mai bine sfatul meu mergi la un salon unde gasesti ce ti-am scris mai sus la parul tau mediu cum zici tu te va costa in jur de 150 de lei cu vopsit si aranjat. Ca sa nu-ti mai cada parul foloseste un tratament de cel putin 7 zile cu ulei de ricin si vitamina A aplical la radacini si pe lungimia varfului. Si ca sa iti creasca parul sfatul meu tundeti varfurile cat mai des. Ps cu tratamentu poti sta cat mai mult si 12 ore cat poti.

3 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Probabil ai decolorat acelaş păr de mai multe ori, chestie care îl face varză. Când te revopseşti ar trebui să-ţi decolorezi doar rădăcinile şi să foloseşti un decolorant DE CALITATE, nu orice răhăţiş de la supermarket. Da, părul ars arată mai ok când îl faci într-o culoare mai închisă, da' n-o să fie destul, trebuie să foloseşti şi un tratament pentru păr

| deyutzaa_7457 a răspuns:

Ai face bine sa te vopsesti ma inchis deoarece dupa o perioada de timp varfurile se rup si iti strici parul incearca sa te vopseti mai inchis si foloseste tratamente pentru regenerarea parului.succes!

| Ammalia_5030 explică:

Am uitat sa mentionez ca am tenul deschis la culoare si ochi albastri