| Helene a întrebat:

Buna!happy La voi cat timp a durat prima menstruatiehappy? Maine e a 6'a zi la minesadNu cred ca e normal, poate am racit pentru ca am fost la plaja si m-am udat putin. Dar mi se pare ca curge foarte mult.Cand o sa se termine?sad Funditalove struck!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca vreo 6 zile. E normal, stai linistita. Primele menstruatii sunt mai ciudate. Oricum, o menstruatie de 7 zile este absolut normala (poate fi asa toata viata).

| mistikk a răspuns:

Prima mea menstruatie a durat trei zile si nici nu am simtit ca am avut big grin

| Unique a răspuns:

7 zile in cap

| Laura a răspuns:

Prima nu a durat nici 2 zile intregi laughing

| ServanaAtoni a răspuns:

La mine e de 4 zile, dar poate dura si in jur de 10 zile, deci nu te panica.
nu o sa dureze mul, fa o baie calda si imbraca-te bine.am patit-o si eu odata.vezi sa ai multe absorbante dupa tinehappy
mie a 2 a zi mi-a trecut, deci maine s-ar putea sa nu mai fie asa mult.

| irinuca_6056 a răspuns:

Pai nu mai stiu cate zile am avut eu prima menstruatie da tin minte ca avea o culoare ciudata nu te ingrijora e ceva normal sa tina mai mult si poate chiar la inceput sa iti vina si de 2 ori pe luna sau sa nu iti vina cateva luni... stai calma e ceva normal
si bine ai venit in randul femeilor... mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, chiar si eu merg la mare si menstruatia nu se mai opreste, recunosc ca o am de abia de 2 zile jum dar vreau sa scap cat mai repede de ea, ve sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa fac mi-a venit si e prima data. Vreau sa treaca mai repede.In 1 zi juma curge mai putin sper sa treca in 3 zile maxim trebuie sa plec la munte
Ce ma fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-a tinut 9 zile si acum ast sa imi vina a doua oara

| Denny_Denisa_2001 a răspuns:

Prima mentruatie a durat jumatate de zi in care a fost foarte putin laughing

| blue_9062 a răspuns:

Prima mea menstruatie a durat 8 zile deci...nu e nimic grav avand in vedere ca e prima oara, dar difera de la o fata la alta