| Anonim18283 a întrebat:

Hei fetele! Miercuri am avut prima ma menstruatie si a durat pana duminica.De luni..imi mai curge putin ziua.dar e maro..si in treaba mica niste bucati maronii.E normal? Adica..cat mai dureaza scurgerile maronii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dureaza 1 an pana se regleaza menstra ta, perioada de scurgere a sangelui mentrual si apoi de curatare, acel lichid maroniu este tot de la menstra, firsoare de sange oxidat in vagin si care se elimina cu alte secretii, in decursul a catorva zile dupa menstruatie.
Bucatile maro din treaba mare sunt strict legate de mancarea pe care ai mancat-o, nu de menstra ta. Este doar o coincidenta ca sunt maro.
De exemplu, daca manaci ficat (de pasare, porc sau vita), o sa observi ca scaunul este negru.

| Anonim18283 explică:

Am specificat bucati in treaba mica