| AntonelaCK a întrebat:

M-am hotarat in sfarsit să-mi fac micropigmentare ( sprâncene). Mi-a recomandat cineva un salon si mai trebuie doar sa imi fac programare.
Ideea e ca vreau sa stiu si câteva păreri.

1. Cat de necesar este sa mergi la retuș, pentru ce e mai exact?

2. Obișnuiesc să merg la bazinul de natație. Din cate am inteles primele 2 saptamani ar trebui sa renunț, însă după? Afecteaza cu ceva?

3. Ce altceva mi-ati recomanda?

As vrea sa-mi răspundă cineva care a făcut sau chiar are habar pentru ca pe internet am gasit diverse lucruri si nu stiu ce sa cred.

2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi sa ai o discuție cu tehnicianul care va face procedura. Poti sa i pui ei întrebări, pentru ca aici vei gasi pareri împărțite. Plus ca daca prin absurd ceva nu va merge cum trebuie sau nu vei fi tu mulțumită de ceva, sa nu spui dupa ca nu ai stiut sau ca nu te ai informat cum trebuie.

| blooms a răspuns:

1. In 90% dintre cazuri este nevoie de un retus.
2. Apa din bazin contine acizi si este foarte probabil sa trebuiasca refaci procedura mai devreme de 1 an.
3. Tips: foloseste vaselina de la farmacie. Cand intri in bazin aplica un strat mai gros(la 2 saptamani dupa procedura). O folosesc toti inotatorii de anduranta ca sa-si protejeze pielea. Este neutra, nu pateaza, este ieftina si rezista bine la apa.

Despre ingrijirea sprancenelor micropigmentate gasesti detalii aici: https://blooms.ro/......te-optime/