| patricCia a întrebat:

Buna :*! M-am hotarat sa imi clatesc parul azi cu otet. Corectati-ma, va rog, daca gresesc: 5 linguri de otet diluate la un l de apa. Intrebarea mea este: sigur nu imi ca mirosi parul a otet? Pentru ca unde am citit trebuie ca ultima clatire sa fie cu otet. Si nu zicea nimic de miros. Multumesc happy!

7 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Buna, Patricia. Daca vrei sa fii sigura ca parul nu va avea un miros neplacut, foloseste mai bine zeama de lamaie, pentru ca va avea acelasi efect. Ai grija de tine.

| alexandra_8659 a răspuns:

E foarte buna ideea. Eu am incerat de cateva ori si chiar merge. E clar ca o sa mirosi o vreme, dar otetul se evaporeaza. happy

| strawberry03 a răspuns:

Pai. Si eu m-am clatit de 2 ori parca cu otet si nu mirosea. Deci stai linistita ca nu se intampla nimic. Cred ca e mai bine dace te clatesti cu otet. E mult mai sanatos si mai eficient.

| norik a răspuns:

Pui intr-un castronel apa si 2 linguri de otet.Iti dai cu ajutorul unei dischete demachiante sau vata la radacina dupa care masezi scalpul cu degetele. Te usuci dupa normal si nu miroase. Dar daca e poti sa mai pui in apa aceea ceva esenta.Sau dupa ce te-ai masat sa-ti dai cu un spray impotriva caldurii de la uscator(de obicei acestea au un miros foarte placut). Sper ca ti-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer eu m-am spalat cu otet (cantytate ff. mare.cam un pahar) si a inceput sa imi miroase parul dar dupa aia am pus un pic de spray de corp pe mana si am dat pe par...rezultatele m-au multumit

| monyka_4761 a răspuns:

Buna happy nu am incercat dar cred ca 5 linguri sunt cam multe... dar nu stiu...nu cred ca miroase daca pui mai putin, 2 linguri big grin