| fratiikaramazov a întrebat:

Dupa ce ma spal pe cap si imi clatesc parul cu otet de mere trebuie sa-l mai clatesc iar ca sa se duca otetul? ca m-am clatit aseara cu otet si acum am parul mai urat si mai aspru ca inainte. credeam ca efctul e invers.

Răspuns Câştigător
| 123456789eooo a răspuns:

Pai otetul se combina cu apa adica pui apa si otet intr-o cana mai mare si te clatesti astfel vei avea un par cuun efect stralucitor si mai moale. succes pup:*

8 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

La ultima clatire a parului trebuie sa pui otet daca apa e dura, mai ales daca folosesti un sampon solid pe baza de uleiuri(altfel samponul nu se clateste complet si lasa parul naclait). In cazul spalarii cu sampon clasic, parul ar trebui sa ramana mai matasos si stralucitor pentru ca se neutralizeaza particulele de calcar din apa. Totusi, daca nu ai mai folosit niciodata, e posibil ca primele dati sa lase parul ciudat.

| Bloom_2977 a răspuns:

Pai dupa ce te dai cu otel stai putin si apoi klatesteti parul.

| Mamarutele a răspuns:

De fiecare data cand te speli pe cap sa te speli cu otet si sa vezi ce frumos si moale o sa ti se faca dar trebuie sa te speli de mai multe ori cu otet si sa ai rabdare

| 123456789eooo a răspuns:

Nu cred ca are vreun efect contra caderi. pur si simplu fata vrea sa aiba parul mai straluciotr! e foarye bun otetul si scapi si de matreata(daca ai)happy

| HerraAbst a răspuns:

Pentru ce folosesti otetul? Contra caderii?

| fratiikaramazov explică (pentru HerraAbst):

Nu neaparat, vroiam sa fie moale si stralucitor, asa cum am auzit.

| HerraAbst a răspuns:

Iti recomand o masca cu ulei de masline si ou. Plus de asta exista niste sampoane la plafar, de astfel foarte ieftine. Un tratament contra caderii cu rizorcina este 6.5 lei. Un sampon de intretinere (stralucire, moale si catifelat ) 5.5 lei si balsam 3.5. Cu cel de rizorcina poti tine un tratament de 30 de zile, maxim 2 spalari saptamanale. Apoi continui sa te speli cu cele 2 de intretinere + masca cu ulei de masline si ou. Testat si functioneaza. Consum produsele de ceva timp de la plafar + masca pe care o fac acasa. Mult mai sanatos! Merita testat. Bafta

| bitea a răspuns:

Eu nu fac asta nici o data.