| Tza_Aly_1997 a întrebat:

ma confrunt cu o problema in alegerea culorii vopselei.Eu sunt blonda de 3-4 si as dori sa ma vopsesc aramiu, dar multi imi spun sa raman la blond ca imi sta foarte bine si se potriveste cu tenul meu (mai masliniu putin ) dar imi e greu pentru ca parul se arde si imi cad varfurile iar el nu poate creste. Ce sfaturi imi puteti da? sa raman la blond sau sa ma fac aramiu? daca as ramane la blond cum sa nu-l mai ard chiar daca ma fac cu placa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aramiul se scurge foarte repede din par. Fa-te ombre, personal mi se pare cea mai ok varianta de a fi si blonda dar a avea si culoarea ta naturala. Foloseste balsame de la l'oreal, spray leave in gliss si unt de shea pe par. Cand ai o zi libera stai cu untul o zi intreaga si a doua zi sau seara spala-te pe cap, lasa spuma sa actioneze 3-5 minute si dupa clateste parul si repeta sampoanarea pentru a nu ramane parul gras.

1 răspuns:
| sayWhaaat a răspuns:

Da