| Cathy_5203 a întrebat:

Ma intereseaza a stiu daca aveti informatii despre o solutie pentru unghii de culoarea ceaiului, fara miros, care se pulverizeaza pe unghie, peste o bucatica de ziar cu niste scris pe el. Dupa ce se usuca solutia ramane pe unghie scrisul. Stiti ceva despre aceasta solutie?

13 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Eu nu am auzit de nici un spray de acest gen,dar știu o metodă bună pentru imprimeu de ziar pe unghii.
Primul pas: Îți faci manichiura cu oja dorită.
Al doilea pas: Aștepți să se usuce oja.
Al treilea pas: Rupi o bucățică dintr-un ziar cu litere de care vrei.
Al patrulea pas: Umezești bucățica de ziar cu spirt și o ții apăsat pe unghie cam jumătate de minut(maxim).
La mine a funcționat,literele sunt clare exact ca pe bucata de ziar. Consider că este o metodă mai naturală și mai simplă, ieftină și practică(care o poate face oricine).
Îți recomand această metodă pentru că este ieftină și sănătoasă. Spray-ul îți poare ataca unghiile și pot deveni uscate, și se rup mai repede. big grin

| JustDeedee a răspuns:

De fapt este spirt! A incercat o prietena de-a mea si iti garantez ca e spirt!
Itif faci unghiile cu oja respectiva, iar dupa ce s-a uscat dau cu spirt pe ele si lasi bucatica de ziar vreo 15 secunde ( se lipeste daca lasi mai mult)
E cam ciudat dar asa e, ti-ar mai lipsi bricheta si ai putea da foc la casalaughing

| Maariiaa a răspuns (pentru JustDeedee):

Citește cu mai multă atenție întrebarea. În întrebare, Cathy_5203 spune așa:,, o solutie pentru unghii de culoarea ceaiului".
Scuză-mă dar spirtul nu are culoarea ceaiului. Ceaiul este maroniu, în niciun caz albastru. happy Nu mă lua în nume de rău. big grin

| JustDeedee a răspuns (pentru Maariiaa):

Nu m-am referit la ceai happy I-am spus o alta solutie. Nicio problema happy

| Maariiaa a răspuns (pentru JustDeedee):

Știu și mulțumesc că nu ai luat-o în nume de rău. Doar că. soluția nu este spirtul pentru că ea a specificat cum este soluția. I-ai dat o altă sugestie.

| JustDeedee a răspuns (pentru Maariiaa):

Pai da, la alta sugestie m-am referit, nu la cea data happy Nu ai pentru ce.

| Maariiaa a răspuns (pentru JustDeedee):

Ești de treabă, sincer. big grin

| JustDeedee a răspuns (pentru Maariiaa):

Multumesc big grin Si tu!:*

| Maariiaa a răspuns (pentru JustDeedee):

happy multumesc si eu

| JustDeedee a răspuns (pentru Maariiaa):

Nu ai pentru ce happy

| AncaElla a răspuns:

Cu spirt. Bagi bucatica de ziar in spirt si apoi o presezi pe unghia data cu o oja mata de culoare deschis.Astepti putin si apoi iei ziarul si dai cu un strat de lac transparent.Basfta!

Răspuns utilizator avertizat