| LibelulaFericita1996 a întrebat:

Buna! Ma lupt cu ce kg in plus si as dori sa stiu daca sunt pe aici persoane care au slabit cu ajutorul pastilelor si care sunt aceste pastile. Recent am inceput sa iau Lipovon si nu prea imi taie pofta de mancare. Cei ce doresc sa imi spuna ca nu e bine sa slabesti cu pastile, ci cu sport si dieta. sa nu imi mai spuna ca de asta intreb de pastile si fiecare face ce vrea cu corpul lui laughing). Va multumesc!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fata sau baiat? Ce varsta ai? Ca sa slabesti ai nevoie de un regim dat de un medic nutritionist in functie de istoricul tau, dar daca tu nu te ti de regim degeaba ti l da, totul trebuie cîntarit inainte de a minca, trebuie sa renunti la carbohidrati, pîine doar cateva felii subtiri, fara cola fara shaorma fara prăjeli grasimi fara bauturi carbogazoase, si fara fastfood, procesul de slabire este lent nu vei slabi peste noapte, dar daca te ti de regim in 2 ani poti ajunge la greutatea dorita, cîte kilograme ai acum si ce inaltime?

| dullcat a răspuns:

Fara o schimbare pe termen lung in stilul tau de viata te vei ingrasa la loc dupa o perioada.Nu exista solutii magice.

| sammie a răspuns:

Bună! Pastilele și băuturile astea cum ar fi de exemplu Lipozalul care zic că o să te facă să slăbești de fapt o să te îmbolnăvească mai târziu. Mai bine slăbești cu dietă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine sa bei ceaiuri dietetice decât să iei pastile, dacă tot vrei ceva care să-ți mai domolească pofta de mâncare. E mai sănătos așa.

| Silwian a răspuns:

Pai nu exista pastile de slabit! Asta vei realiza pe viitor! Chiar tu spui ca nu iti taie pofta de mancare! Nu ai cum sa slabesti daca nu faci Mai multa miscare efort fizic decat trebuie! Mancatul in exces cu de toate de la sucuri pana la banale dulciuri produse de patiserie smd! Ok imi vei zice ce sa manaci si ca nu poti trai fara! Iar eu iti voi spune ca vei reusi dar trebuie sa ai putina ambitie si sa vrei cu adevarat sa slabesti! Acum sincer nu ne ai zis ce inaltime si cate Kg ai!? Ok vad ca ai fi fata ma gandeam ca ai fi baiat. Sper sa ma insel dar sunt curios daca chiar ar trebui sa slabesti?

| nevermind1234 a răspuns:

Nu se slăbește de la nici un fel de pastile. Chiar dacă găsești unele cu efect, când vei renunța la ele vei pune înapoi dublu. Nici ceaiuri, nici pastile. Sport intensiv si regim, dar dacă nu vrei sa auzi de ele, nu vei ajunge nicăieri. Succes!

| antoniaprr90 a răspuns:

Nu folositi pastile! A slabi inseamna a-ti schimba stilul de viata si de alimentatie. Degeaba slabesti cu pastile daca dupa mananci din nou aiurea, te mai si imbolnavesti. Mai bine iti pui ambitie si intri in deficit caloric, o sa slabesti destul de rapid si sanatos