| HeloKity a întrebat:

Am inceput de 1 saptamana sa merg la sala si incerc sa nu mai mananc dulciuri, sucuri acidulate sau paine multa. As vrea sa-mi cumpar niste pastile de slabit. M-am documentat asupra unor pastile dar am nevoie de parerea voastra : Alcachofa de laon, Capsula de Slabit. Ce alte pastile mai stiti care au efect, sau sa-mi taie pofta de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ralusycretz a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu iei niciun fel de pastile de slabit... sunt foarte rele. Intr-adevar, sunt unele de la care slabesti, problema este ca dupa ce nu la mai iei te ingrasi brusc inapoi. Am o cunostinta care a patit astfel. Mai bine mergi la sala si tii regim. NU FA PROSTIA DE A LUA PASTILE!

| 7uP112 a răspuns (pentru ralusycretz):

Un mic sfat daca ii zici cuiva sa nu fac ceva il face!straight face

| Estera123 a răspuns:

Eu nu sunt adepta pastilelor de slabit. De curand am fost si eu la un centru wellness unde m-am informat despre anumite produse de la o anumita firma (nu dau nume pentru ca nu vreau sa fie reclama). Am vazut rezultate foarte bune fara sa infometare sau pastile de slabit. Te hranesti cum trebuie (adica iti iei toate vitaminele si mineralele necesare) datorita acelor produse. Mie mi-a placut si am intrat si eu in afacere. Iti pot face o programare pentru o evaluare nutritionala(pentru a nu recomanda pastile dupa ochi), iar un urma acesteia te pot ajuta cu un program pentru slabit. Daca doresti, poti sa imi trimit un mesaj cu numarul tau(doar daca esti din Bucuresti). Bafta!

| iuliana2000 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu iei nici un fel de pastile pentru slabit sunt unele care de vor face sa sbabesti dar aceasta slabire brusca va duce la cancer pentru ca organismul nu poate suporta.Mai bine fa-ti un regim dar pe care sa-l respecti. Baftahappy