| Nuamchefazi12 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? Am parul saten inchis, ochii caprui si pielea mazlinie!
Ce culori ma prind?

Răspuns Câştigător
| hasseki a răspuns:

Culorile deschise.Galben,Alb,Rosu,Bleu,Liliac,Turcoaz,Verde-Lime,Roz pal.

2 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

La ce te referi mai exact? Cred ca te referi la nuantele de fard, blush, creion sau ruj/gloss.
La ochi, ti se potrivesc nuantele de maro, gri, albastru, negru, violet, mov, roz, piersica, auriu, verde, portocaliu, indigo sau argintiu. Foloseste un creion de ochi negru sau maro inchis, iar rimelul categoric trebuie sa fie negru pentru machiajul obisnuit. Daca vrei sa indraznesti, foloseste nuante de verde, mov, albastru. Pentru obraji, foloseste nuante de roz sau roz rosiatic. Iar la buze opteaza pentru nuante de roz de intensitate medie si rozuri inchise, siclam, corai, piersica sau rosu. Sper ca te-am ajutat!

| ADRIANA90s a răspuns:

Orice, dar nu negru, maro sau alte culori deschise. Cel mai bine te-ar prinde rosu, roz, albastru, alb, turcoaz, galben etc.