| Azul a întrebat:

Maine plec la mare si as vrea sa imi fac unghiile diferite culori, de exemplu: o unghie verde, alta galbena, alta albastra si tot asa... sau sa imi fac altfel? Voi cum credeti ca se potriveste cel mai bine pentru la mare?

Multumesc frumos! :*

7 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Super! Ideea e buna, si eu mi-as face asa.E vara, e cald, mergi la mare si trebuie sa fii cat mai colorata. Poti pune pe degetul inelar cate o floricica pentru unghii! Distractie placuta!

Răspuns utilizator avertizat
| criss94 a răspuns:

Trebuie sa alegi in dependenta de costumul de baie. poti alege roz,verde,albastru (mai deskis, apoi mai inchis), galben, rosu, un portocaliu mai deschis etc.
la fel poti incerca (si daca ai posibilitatea) de exemplu de la roz inchis la roz inchis, sau oricare alta culoare...

| MeeeDyana a răspuns:

Pai,eu zic sa iti faci dupa personalitatea ta. Daca esti vesela si sociabila,colorat. Daca te consideri o buna prietena,culorile preferate ale BFF'urilor tale.

Chiar daca nu pare, cand oamenii se uita cum ai unghiile, parul, hainele, isi dau seama de personalitate.Deci,stii raspunsul meu : sigur esti cool, deci da, merge sa iti faci unghiile asa!

| AlleMarie a răspuns:

Eu cred ca este o idee foarte buna.Eu mi-as face unghiile sub forma de curcubeu.(una rosie, una galbena, una verde, una albastra si una mov.)^__^

| TudoraGabriela a răspuns:

Buna.Pai poti sa-ti faci pe inelar o floricica din 5 culori diferite ca sa mearga cu orice tinuta.si in mijloc iti pui un stras argintiu ca sa nu fie prea tipator. Celelalte unghii tii le poti face french cu alb sau ti le poti face culoarea pielii.
P.S. incaz ca nu stii sa-ti faci floarea iti voi spune cum mi-o fac eu.deci pui 5 punctulete de oja pe unghie in forma de floare si le lasi un pic sa se usuce. Dupa iei o scobitoare si iti tai fiecare punct in doua vei vedea ce misto iese. Dupa le lasi 5-7 min sa se usuce si iti dai pe inelar cu lac si iti pui un stras. Dupa ce ai pus strasul mai lasi un pic sa se usuce si te dai iar cu lac.In caz ca nu ai strasuri puneri un punct alb.
Sper ca te-am ajutat. Pupici!