| RobbyPh a întrebat:

Mam epilat cu epilatoru pe mainii si sub brat si mi-au aparut bubitele acelea am dat cu o crema Nivea si mor ma ustura rau! Cu ce crema as putea sa ma dau ca sa imi treaca mai repede acesre bubite?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Crema de galbenele cu propolis.

3 răspunsuri:
| LoveYouR a răspuns:

Buna! Nu te da cu nicio crema ca sigur o sa te usture... dupa ce te epilezi sa folosesti apa termala si dupa ce se usuca apa sa te dai cu un ulei de corp. :* Eu asta fac si nu am nicio problema. Oricum iritatia aia este normal sa apara dupa epilare. Mie imi apare si imi trece in 7-8 ore. Este normal...dar ca sa nu te iriti si mai rau apa termala si apoi ulei. Numai bine! :*

| LolaLollita a răspuns:

Crema de galbenele sau de tataneasahappy Cred ca toti avem in casa asa ceva.

| MisaMisaShinigamiAngel a răspuns:

Nu stiu daca ajuta foarte mult crema. Incearca sa faci un dus, apoi sa tamponezi usor pielea cu prosopul ca sa nu o iriti, dupa care foloseste pudra de talc.
Eu asa procedez de fiecare data, si nu am avut niciodata probleme.
Bafta! happy