| dedfgv a întrebat:

M-am epilat azi dimineata cu epilatoru si nca nu niau trebut bubitele rosiicryingdesi m-am dat dupa cu crema de galbenele...mentionez ca e prima oara cand ma epilez cu epilatoru... ce pot sa fac sa scap de ele?

ajutati-macrying

6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Da-ti in continuare cu acea crema si renunta la epilator. Tot mai buna e lama sau ceara caldawinking Eu mi-am dat odata cu crema si m-am iritat, mi-au aparut multe bubite, mi-am dat cu crema de galbenele si mi-a trecut cam intr-o saptamana!

| danielaxyz a răspuns:

Se duc de la sine,asa patesc si eu,a doua zi dispar, de la epilator apar, de aia ceara e sfanta

| bubbles_6003 a răspuns:

Eu ma fac cu pudra de talc si trec imediathappy...
Oricum nu-ti fa griji o sa-ti treaca.
Sper ca te-am ajutat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie prima data. Si a doua zi eram putin rosie. Asa e pana se obisnuieste. A doua data trec mai repede.

| Kidd_6010 a răspuns:

In primul rand asteapta sa treaca si in al doilea rand invata si tu Limba Romanawinking!

| Pischotel11 a răspuns:

Lama nu este buna penntru pielea de pe picior fiindca te poti taia si te poti infecta. epilatorul te faci din cauza ca mergi pe la o petrecere ziua ta de nastere sau ceva asemanator dar nu mereu mentionez ca bubele rosii apar mereu dupa epilare.iar cu ceara calda te va durea dar e cea mai buna fiindca nu trebuie sa te tratezi cu 1400000000 de creme.dai cu o crema si trece. Sper sa-ti fie de folos... Fundisia! xD