| eudemonica a întrebat:

Mereu cand ma dau cu rimel genele de la ochiul drept imi raman lungi si frumoase dar cele de la ochiul stang raman mai scurtesad Ce pot sa fac ca si cele de la ochiul stang sa fie la fel de lungi?

2 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Mai intai foloseste pensula de la alt rimel si bag-o in rimelul actual cu care te dai tu apoi date cu pensula de rimelul actual

| crista_8085 a răspuns:

Si la mine e la fel si am auzit ca la multe alte fete. probabil ca e de la faptul ca suntem majoritatea dreptace si ne facem mai usor la ochiul drept. eu mai 'remediez'pb ca sa zic asa, daca imi rimelez f putin genele, astept 15-20 sec, dupa care ma dau iarasi complet. o sa vezi ca ti le mai ridica putin si sunt cam ca si cele de la ochiul drept big grin