| SenioritaBarbie a întrebat:

merg la o nunta si am o rochita roz cu paiete, balerini negri si plicul negru cu alb. Unghiile cred ca le voi da cu roz, parul intins cu placa (il am pana la umar). Cu ce sa ma machez? As vrea ceva gen smoky eyes.happy

Tnx:*.

5 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Rochita cu paiete si balerini? pentru o nunta? te sfatuiesc sa-ti pui niste pantofi sau sandale cu toc nu neaparat foarte innalt. pentru ocazie te poti machia mai exagerat dar nu ca pentru club. contur cu negru si o nuanta roz sau maron pentru pleoape.

| bianca a răspuns:

Balerini la nunta mi se pare aiurea
iar plicul in 2 culori nu e ok.
mai bine niste sandale negre cu plicul negru

machiajul ochilor : fa-ti o linie neagra cu un eye liner cu un pic de codita, foloseste fard de ploape roz in 2 nuante aplica nuanta mai inschisa pe jumatate de ochi(cea de langa nas) si cea mai deschisa in exterior, mascara aplicata de 2 ori.
foloseste un gloss roz pal sau trasparent si punetil in plic.
daca iti intinzi parul foloseste o clamita mai mare neagra sau roz si prindeti-o intr-o parte.

o sa fi foarte frumoasaa :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asa mi-as face machiajul:
http://www.youtube.com/watch?v=rDbEB9T-iUA
Iar daca rochita e roz cu paiaete te sfatuiesc sa schimbi plicul cu unul roz sau negru, iar despre balerini la o nunta nu cred ca merg prea bine.Ar trebui sa iti iei ceva cu toc dar nu foarte inalt. Ceva negru sau in nuanta cu rochita.
Distractie placuta si sper ca am ajutat.

| Crickett a răspuns:

Iti poti face un smokye eyes din doua nuante:un maro calm cu negru-argintiu, iar pentru un plus de culoare poti amesteca maro-ul cu un fard peachy si o sa iasa o culoare splendida.
Spui ca asortezi niste balerini negri la o rochita roz. ei bine acum depinde si ce varsta ai, insa i-ti sugerez o pereche de pantofi cu botul decupat, de culoare neagra...plicul ar trebui sa fie cat mai simplu, uni, fara prea multe aplicatii pentru ca atunci ai avea un look prea incarcat. Dupa cum au spus si ceilalti plicul in 2 culoari nu se potriveste cu tinuta si vei arata ieftin.
Sper ca te-am ajutat.Imi pare rau nu am prea multe idei in privinta tinutei tale pentru ca ma incurca acea culoare roz a rochitei...

| crissaaaa a răspuns:

Si nu prea merge rochita roz cu paiete cu balerinii negrii...mai degraba iti iei ceva argintiu cu putin toc daca esti foarte inalta sau chiar roz, dar negru.:-s