| GlambertForever a întrebat:

happy Mi-am facut in seara asta masca cu miere de albine ( simpla, fara sa adaug si altceva ) pentru acnee. De cate ori pe saptamana pot face masca asta? Multummesc.

Răspuns Câştigător
| viki16 a răspuns:

2,3 ori funda?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai dat cu miere simplă, despre ce mască vorbești?
Masca trebuie să aibă cel puțin 2 produse de combinat.
Mergi pe o mască cu acid salicilic, un tonic și apoi miere de albine (10 minute o lași să acționeze și o îndepărtezi cu apă călduță).
Poți face zilnic.
Pa, pa.

| GlambertForever explică (pentru Legiuitoarea):

" Masca de miere: doar mierea poate fi folosita ca masca si este eficienta in tratarea acneei, curatarea porilor si indepartarea microbilor. In plus, ajuta la pastrarea unui ten moale, neted si stralucitor.

Ingrediente: doar miere
Cantitate: la cerinta
Pregatire: nu necesita

Aplicare: intindeti un strat subtire de miere pe fata

Sfaturi: incearca sa utilizezi miere filtrata

Fapte: mierea are proprietati antimicrobiene, antioxidante, si in acelasi timp, este lipicioasa (lucru benefic). Aceasta viscozitate va indeparta praful, pielea moarta, microbii etc. Proprietatile sale antimicrobiene nu va lasa pielea sa se infecteze din nou, iar cele antioxidante vor da un aspect tanar tenului si nu in ultimul rand, ceara din miere va oferi pielii un aspect neted, lucios si stralucitor. "

Asta am citit pe un site. thinking Am crezut ca e bun.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru GlambertForever):

Bună din nou.
Nu trebuie să te justifici!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Afghfjhgthgh):

Bună.
Ceea ce a făcut nu depășea cerințele regulamentului site-ului!
La asta am făcut referire.
Pa, pa.

| Kasia a răspuns:

Mierea e un ingredient natural si nu iti face nimic rau la fata deci poti sa o faci in fiecare zi. poti incerca sa o combini cu scortisoara-am auzit ca da rezultate.

| LoriLoL a răspuns:

In general pentru tenul acneic se pot aplica masti de 1/2 ori pe sapt..insa nu ajuta cu aproape nimic..doar improspateaza putin tenul!

| Blake18izations a răspuns:

Pai sora me isi facea cam de 2-3 ori pe saptamana.