| ale12376 a întrebat:

Buna! Mi-am luat azi bluza alba de la New Yorker si prima data nu am vazut nimic gresit la ea. Dupa ce am ajuns acasa si dau eticheta jos vad o dunga neagra pe ea care presupun ca e din fabricatie dar nu se vede foarte tare. As vrea sa o returnez maine cu eticheta si bonul, oare pot?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca i ai rupt eticheta nu o mai poti returna o faci cadou sau o arunci daca nu iasa pata la spălat.

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil s-a murdarit de la sacosa unde ai transportat-o si o poti spala.

| relian a răspuns:

Poti sa o returnezi, le spui ce ai facut, cand ai vazut, desi ai fi putut sa o veririci acolo la magazin, nu cred ca ai cumparat-o legata la ochi, sau aia stau pe intuneric acolo laughing

Cum zic, normal ar fi trebuie sa tio schimbe, mai alels ca ai bonu, ai eticheta, o pun aia la loc nu-ti fa probleme.
Doar nu o lalai, sa treaca o saptamana apoi sa te duci.Asa daca vede ca ai cumparat-o cu o zi doar, nu vad de ce nu tiar schimba.

| Furnicuta000 a răspuns:

Hainele de la new yorker se returneaza in maxim 30 zile si nu trebuie neaparat sa aiba eticheta de hartie dar trebuie sa aiba eticheta interioara, aceea care e cusuta pe interior in zona taliei. Si neaparat sa prezinti bonul fiscal. Vanzatoarea o sa-si dea seama daca ai murdarit-o tu sau daca asa era. Eventual o sa se uite pe camere daca nu e sigura

| Sophieka a răspuns:

Ai putea incerca desi avand data eticheta jos, nu mai sunt obligati sa iti returneze banii.
Cum ai dat jos eticheta? Ai rupt ata sau ai dezlegat-o? Ca daca ai doar dezlegat-o, daca o legi inapoi cum era, nu vor stii ca a fost data jos.
De altfel, poti cauta pe google solutii pentru indepartarea dungii (in cazul in care nu poti returna produsul).