| yourprincess a întrebat:

Mi-am stricat forma sprancenelor si le-am facut subtiri! acum cresc foarte greu, si as vrea sa le dau o forma! am auzit ca uleiul de ricin ajuta! cam in cat timp ajuta/are beneficii?

Răspuns Câştigător
| oanaaa16 a răspuns:

Este oarte bun, dar dureaza ceva. Daca ai sprancenele foarte subtiti si firul lor este la fel, da.te cu uleiul, dar daca nu. nu te da, ca iti vor creste, si se vor vedea urat. Eu sunt buneta, si firul este negru negru. Daca m.as da, ar arata urat. Si iti recomand sa te duci la un salon, sa iti dea acolo o forma, dupa structura fetei si lungimea potrivita. Nu costa mult un pensat, pana in 10 lei dar merita happy Acum poti folosi un creion de sprancene, pana iti cresc. happy

| yourprincess explică (pentru oanaaa16):

Da m-am mai pensat pana acum la salon, si m-am si vopsit! dar intr-un timp am decis sa mi le fac si eu, de asta n-am mai mers la salon! dar am gresit! multumesc oricum :*

5 răspunsuri:
| ramona0506 a răspuns:

Aplica uleiul de ricin pe sprancene in fiecare seara inainte de culcare, dar ai grija sa nu ramana pe asternuturi. Fa asta timp de o luna, minim, in fiecare seara.

| Adeniy a răspuns:

In vreo luna.da are efect, l-am incercat

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Ajuta mult: fortifica firul de par, intareste radacinilor, iti 'indeseste' sprancenele, etc. Trebuie sa ai rabdare, minuni exista! Ajuta si la gene, daca ai probleme si acolo. Oricum, daca te duci acum la salon... nu prea are ce sa iti faca. Asteapta sa iti creasca si dupa.

| yourprincess explică:

Precizez ca ziua mea e cam pe la inceputul lui iunie! m-ar putea ajuta pana atunci?