| Diu23 a întrebat:

mie culoarea naturala imi este saten inchis in urma cu aprox. 6luni am vrut sa ma fac blonda, pentru. Ca nu stiam daca o sa-mi stea ok ..am zis sa inkerk mai intai sa-mi fac niste suvite asa am si facut ...ca s ajung treptat la blond dupa aprox o luna o luna-jum. Mi-am mai facut niste suvite tot blonde. Acum vreau sa ma fac complet 'imi place cum imi sta si sunt foarte hotarata deoarece mi se vad si radacinile de aprox.4cm si nu-mi place cum arata. intrebarea mea este daca pot sa ma mai decolorez si nu o sa mi se strice prea tare parul? dau funditapt orice experiente sau pareri.

...app am 16 ani!

Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Eu ma fac cu o vopsea care deschide 4-5 tonuri si parul meu e foarte afectat(tot saten inchis la origine). Daca te decolorezi o sa faci cea mai mare greseala si o sa-ti para rau dupa aceea.Ia-ti o vopsea(cea mai deschisa din gama, neaparat blond cenusiu) si iti va iesi un blond destul de deschis, iti vei deschide treptat parul, pe masura ce il vopsesti.

2 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa te vopsesti la un salon, te poate face blonda din vopsea doar. Daca iti decolorezi tot parul si nu e facut pe etape, cu decolorant de putere mai mare de fiecare data, iti arzi parul. Acasa in niciun caz sa nu te decolorezi. Si salonul, alege unul bun, nu oricare. Chiar daca dai un ban, e parul tau si cred ca merita, decat sa plangi apoi dupa el.

| larisuka12 a răspuns:

Pai si eu am facut ceva de genu si mi le-am spalat cu un decolorant natural pe care al gasesti an orce magazin de cosmetica ....si eu am avut tot asa si dupa o sapt. am avut aceeasi culoare la par...e folositor, nu mai stiu cum se numea dar poti antreba