| VampireCrisz a întrebat:

nu de multa vreme folosesc balsam si sampon elseve imi sta curat parul cam o zi iar in urmatoarea zi ma mananca capul ingrozitor voua vi s-a intamplat? sa mai folosesc samponul?

7 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Daca cei care au raspuns inaintea mea au avut probleme cu samponul Elseve in sine, eu nu am avut probleme cu el. Inseamna ca tu ai scalpul sensibil si nu ti se potriveste aceas sampon si balsam si ar trebui sa te indrepti spre alta marca. Eu am avut probleme cu parul gras si putina matreata, insa de vreo 3 ani folosesc Head&Shoulders adus din Germania fie luat din magazinele "dm" care importa produse din Germania si pot sa zic ca nu am mai avut probleme. De asemenea si sampoanele Garnier fructis si Garnier naturals mi-au placut si au fost foarte bune, iar gama Garnier e mare, ai de unde alege. De asemenea si sampoanele de la Vichy, Bioderma sau L'Oreal sunt bune si ti le recomand, dar ai putea cere si parerea unui farmacist cand mergi sa iti cumperi sampon. Pa pa!

| VampireCrisz explică (pentru znstr):

Hei..ms pentru raspuns am folosit de multa vreme sampon nivea si mi se pare ca este foarte bun dar de cand flosesc elseve am probleme cu scalpul si totusi m-am mirat deoarece se spune ca este nr 1 in Romanialaughing

| znstr a răspuns (pentru VampireCrisz):

Parca n-ai sti ca toti spun ca sunt nr 1 in Romania, fie ca dai 30lei pe o sticla de sampon, fie ca dai 5lei laughing.

| VampireCrisz explică (pentru znstr):

Corectlaughing

| mona a răspuns:

Asa pateam si eu cand foloseam elseve, schimba samponul

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cred ca nu ii prieste scalpului tipul acela de sampon..incearca sa il schimbi si fa o masca pe baza de galbenus+ulei masline si faci o maioneza, aplici pe par, stai 3-4 ore cu capul acoperit cu o folie si apoi te speli, vei vedea o inbunatatire la par...
O frumoasa zi sa aihappy

| veveritaadorabila2000 a răspuns:

Da mi se intampla si mie eu ti-as recomanda sa folosesti doar acelasi sampon de fiecare data eu de o luna ma spal cu wash&go si nu mai am probleme! Funda?