| MyShadow a întrebat:

Nu stiu ce fond de ten sa folosesc. Am auzit de Fond de ten cu minerale Revlon Colorstay - 20 Fair /Light si nu stiu daca e bun. Am citit undeva ca cel fara minerale da un aspect uscat si nenatural. Nu vreau de la AVON. Ce-mi recomandati?
Funda*

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Ala cu minerale iti ingrasa tenul daca ai tenul gras e si mai si. Cele avon nu sunt asa bune eu am descoperit ieri unul de la Editt Perfect mat, make-up magic effect. Eu am dat pe el 20 de lei. Dar crede-ma ca este superb adica l-am folosit si ieri si azi, Azi chiar de mai multe ori deoarece am schimbat machiajul etc. Are o textura super lejera nu e ca o masca si cred ca este amestecat cu crema de fata deoarece miroase superb si dupa cateva ore am pus mana pe fata si era hidratata. e la borcanas la 65 de mililitri. Cel de la Miss Sporty nu-l recomand deloc deoarece usuca foarte tare maiales fruntea deci aveam senzatia ca am nisip pe frunte. Mai e unul la Oriflame bun pe langa Giordani Gold si acela este foarte bun dar este sigur ca nu voi renunta la cel achizitionat ieri.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Am vazut pe net ca il gasesti si cu 10 lei ma rog chiar daca eu l-am luat cu 20 e sigur ca ma va tine mult de unde esti?

| MyShadow explică (pentru Ruxandra15):

Eu am tenul gras si nu e foarte perfect.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru MyShadow):

Si eu am tenus spre gras maiales fruntea, nasul si brabia pe scurt zona T. Crede-ma ca e foarte bun foloseste-l cu incredere nu e o avere 10 sau 20 de lei.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Sincer am tot folosit fonduri de ten scumpe si de la chanel dior nu sunt bune de nimic. Am amestecat un timp fondul de ten cu crema dar mi se parea ca nu acopera nimic facusem asta pentru ca era o nuanta prea inchisa pentru mine.(il primisem) Eu zic sa il iei sa vezi cum e daca nu iti place il folosesti ca primer sau il dai mamei tale.

| MyShadow explică (pentru Ruxandra15):

Si unde l-as putea gasi? Stau in Bucuresti sectorul 1

| Ruxandra15 a răspuns (pentru MyShadow):

Din pacate nu stiu unde e Biju Planet in Bucuresti dar stiu sigur ca exista. Stai ca iti zic exact. Calea Mosilor. Stiu ca in Brasov acolo are cu 8 lei parca eu l-am luat de la alt magazin. Si daca iti ei zi-mi unde scrie nuanta ca eu nu am gasit-o deloc.Caut si un site de unde sa poti comanda

7 răspunsuri:
| bluestrawberries a răspuns:

Outdoor girl e cel mai bun. Se adapteaza tipului de ten si ofera acoperire maxima. Acopera pana si cicatricile sau semnele de la cosuri. Inainte sa te dai cu fond de ten trebuie sa folosesti neaparat crema potrivita tipului tau de ten.