| anonim_4396 a întrebat:

O sa merg de revelion cu prietenul meu cu care stau de o luna, la o colega. O sa fie toate colegele+ un coleg. In fine. O sa dormim la ea. Intrebarea mea e: cu ce sa ma imbrac? Eu ma gandeam la o rochie neagra mulata cu stampi negri si bocanci sau o pereche de pantaloni negri, tricou Mai special+ botine cu toc. Ceva sfaturi? Multumesc. O zi frumoasa sa aveti.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi sa fi atentă la coleg că ăla te vrea dezbracată mai mult decat imbracată, ce vârstă ai? In ceea ce priveste imbracamintea nu conteaza cum te imbraci, ci conteaza cu ce te imbraci sa nu fie prea provocator, prea mulat sa scoată in evidență anumite părti ale corpului, fund sîni, evită hainele mulate decoltate. Rochia si ciorapii negri nu merg la revelion, alea merg la inmormintare, iar aici cred ca nu a murit nimeni decat după tine nu? La capitolul pantofi bineinteles cu toc înalt, evită bocancii, cizme cu talpă joasă, ca nu mergi in piață să cari cartofi, mergi la petrecere, alege culori vii, roșu, roz, ciorapii dresurile vor fii de culoarea piciorului. Oja, opteaza pentru culori deschise, roz, roșu, alb, atit oja de la mîini manichiura trebuie sa se asorteze cu pedichiura cu oja de la picioare, epileaza te pe picioare sa nu ai păr, daca ramîi peste noapte la cineva acasa, i aiti lucrurile tale personale, pijama, periuta de dinti, nu e bine sa imprumuti lucrurile personale, prosop, periute de dinti, perie de păr, pijamale, fiecare cu microbii ei. Nu i stă bine unei doamne/domnisoare in pantaloni, fetele trebuie să poarte fuste, rochii, o fustă, mai ales la evenimente importante Craciun revelion petreceri, la serviciu sau la scoală merg blugii si adidasii, pentru comoditate la mers. Masajul i ti place?

| TFKatarina a răspuns:

Buna happy
Rochia suna bine, dar mai degraba abordeaza una rosie decat neagra.Si da, mulata suna super! +cred ca s-ar ajusta bine cu botinele sau bocanci..la incaltaminte, ambele suna bine. Distractie placuta! :*

| Mara1997 a răspuns:

In condițiile descrise de tine nu cred ca merita sa te imbraci in rochie, respectiv fusta, botine, pantaloni cu talie înaltă, o camasuta scurta si o blantita sau un jerseu elegant, e o sugestie.