| anonim_4396 a întrebat:

Orice parere e bine venita.Am fost vopsita brunet dar nu mi-a placut cum imi sta,nu eram sigura nici inainte sa ma vopsesc ca-mi va sta bine, insa cu o doza de nebunie am facut-o si pe asta laughing.Am folosit o vopsea fara amoniac asa ca,din cate observ, culoarea se duce treptat.Am facut si o decolorare cu vitamina C,daca ati auzit de aceasta metoda. Chiar mi-a deschis parul cu o nuanta sau doua, ceva de genul.Acum vreau sa ma vopsesc satena, culoarea mea naturala(un saten cenusiu). Voiam sa fac asta acasa.Imi trebuie decolorant? As putea lua cel mai slab decolorant? Daca imi decolorez parul,ce culoare va fi parul meu? Vopseaua asta sigur va iesi usor,e din gama Olia fara amoniac, nu e fixata bine in firul de par.M-am gandit si la a merge la coafor dar nu prea-mi permite bugetul.Incep si facultatea si deja am multe cheltuieli.Multumesc :3!

1 răspuns:
| InnocentSίn a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci coafor pentru ca risti sa faci ceva si sa-ti strici parul. Insa daca chiar nu poti, odata ce-ti vei decolora parul va fi blond (logic), poti ajunge si la alb cu un decolorant bun dar nu-ti recomand! laughing) Nu stiu daca o sa-ti mai rerecuperezi culoarea naturala..asta-i un dezavantaj atunci cand iti vopsesti parul :/
Ai putea incerca sa-l decolorezi usor pana ajungi la un blond destul de deschis si apoi sa adaugi o nuanta de saten peste el! happy Mai asteapta pareri pentru ca trebuie mare grija cand lucrezi cu asa ceva laughing Iti doresc bafta!