| Riri a întrebat:

Pana acum foloseam doar demachiant seara, rar cate o crema hidratanta... dar in ultima vreme imi ingrijesc tenul mai bine, adica ma demachiez si dimineata si seara, de 2 ori pe saptamna aplic masca de fata (planet spa de la avon) 1 data exfoliant ( cu miere de la avon), mai rar imi aplic si masca de argile(deci chiar nu exagerez cu folosirea lor). dar de cand am mai multa grija de tenul meu mi-au aparut si cosuri.nu sunt albe, sau mari dar se pot observa, si ma enerveaza, pentru ca eu pana acum aveam doar f rar cosuri.straight face Cu ce gresesc? mai bine imi las tenul neingrijit? am nervi ori de cate ori ma uit in oglindasad pls ajutati-ma fetelor.

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Ar fi bine sa renunti la cremele din comert, deoarece este posibil ca tenul tau sa fie alergic si sa apelezi la cele naturale, preparate in casa. Iti poti exfolia saptamanal tenul cu o masca alcatuita din tarate de grau, miere si zeama de lamaie - te scapa de punctele negre si de aspectul incarcat al tenului. In ceea ce priveste mastile hidratante, alege una de aici: http://www.divahair.ro/frumusete/cosmetica. De asemenea, este recomandat ca macar dimineata sa folosesti o crema hidratanta care sa iti protejeze tenul de frig si praf. Ai grija de tine.

4 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Păi, poate, sau nu poate să aibă legătură.
Poate să fie din cauza unuia dintre produsele pe care le foloseşti (să ai o mică reacţie la el), sau poate să fie pur şi simplu un factor hormonal (menstruaţia, etc).

| Ирина19 a răspuns:

Prietena mea are aceeasi problema ca u si sunt sigura ca asta e din cauza ca folosesti prea multe lotiuni sa zic asa pentru fata, las-o sa mai respire, nu folosi masca si exfoliantul pentru ca astea iti distruge fata, inteleg ca vrei sa ai grija de fata ta dar poti face asta si fara chestiile astea, ai arata cu mult mai bine, bafta

| Riri explică:

Multumesc tuturor, m-au ajutat mult sfaturile voastre >big grin

| snak115 a răspuns:

Nu sunt fata dar si prietena mea avea aceleasi obiceiuri si i-au aparut chiar si cosuri. I-am spus sa nu-si mai dea cu nimic pe fata fond de ten sau chestii de-ale voastre timp de o saptamana.Nu prea i-a convenit dar sa stii ca dupa nu i-au mai aparut cosuri si acum se macheaza doar la ocazii speciale.Acelasi sfat ti-l dau si tie si vezi daca se cunoaste vreo diferenta. BAFTA!