| NutellaFinetti a întrebat:

pentru fete, ce trebuie sa se gaseasca in geanta unei fete? dar la o nunta.Pentru ca voi merge la o nunta si nu stiu ce imi trebuie in poseta. Fara site-uri va rog, FUNDA am 14 ani

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu multe,doar necesarul, telefon, ruj, un fond de ten, servetele si cam atat

| BiuL a răspuns:

Servetele uscate, servetele umede, balsam de buze, gume de mestecat, telefon, chei, bani, oglinda.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

O oglinda
parfumul
pudra
rujul/glossul
pachet de guma mentolata
pachet de batistute
daca posetuta e mai mare, iti poti lua si un evantai dragut, in cazul in care ti se face foarte cald din cauza dansului petrecere frumoasa happy

| SheWasHere a răspuns:

Buna.
Hmm, asta este o intrebare destul de complexa!
Eu te sfatuiesc sa-ti "echipezi" geanta cu cele ce crezi ca le vei si folosi. Nu iti lua lucruri inutile doar de dragul de a mai pune ceva acolo, mai ales ca este vorba doar despre o noapte.
Totul depinde de nevoile tale - spre exemplu, daca te machiezi (si sper ca o s-o faci, trebuie sa arati superb la un asemenea evenimentwinking ) ar trebui sa-ti iei rujul (pentru un plus de culoare buzelor) si lip-glossul (pentru finisarea aspectului buzelor), pudra (neaparat! fondul de ten se mai duce, insa pudra poate compensa prin matifiere), creionul dermatograf (de la atata dansat, cred ca si cel mai waterproof machiaj va avea nevoie de putin contur in plus la un moment dat) si bineinteles nelipsitul parfum...
De asemenea, un pachet de servetele, telefonul, aparatul foto si, de ce nu, un pachet de dropsuri mentolate (stii tu, just in case... big grin).
Poate parea mult, insa chiar si intr-o poseta gen "plic" si vor incapea toate aceste articole (nu ma pot pronunta intru-totul in privinta telefonului/aparatului foto, depinde de dimensiuni), deoarece sunt obiecte mici, compacte.

Distractie placuta!

| SuperChocoCherry a răspuns:

Buna.
de obicei am:
-oglinda
-pudra
-ruj sau luciu de buze
-rimel sau un creion de ochi
-un pachet de batistute
- un spray micut
-guma
-aparatul de fotografiat sau telefonul.
sper ca am fost de ajutor. happy

| vladuut a răspuns:

Fardurile.telefonul,ochelarii de soare o oglinda!