| Bernoullie a întrebat:

Plz help! Parul meu este de un saten deschis(vopsit) iar de la radacini in jos vreo 5 cm se vede culoarea naturala a parului meu(brunet). As vrea sa ma vopsesc din nou(au trecut 3 luni de cand m-am vopsit ultima oara) sa nu mai am doua culori total diferite in cap si vreau sa ma vopsesc cu vopsea permanenta ciocolatie. Intrebarea mea este: Oare dupa vopsire se va mai vedea acea diferenta dintre radacini si restul parului, din cauza diferentei destul de mari de culori?

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

La rădăcini ar trebui să aplici o nuanță mai deschisă, pentru uniformizarea culorii părului.
Îți sugerez să mergi la un coafor specializat; acolo ți se vor da mai multe sfaturi despre cum trebuie să procedezi într-o astfel de situație.
Ar mai exista o variantă, și anume decolorarea părului, cu scopul de a obține aceeași nuanță atât la rădăcini, cât și pe restul firelor de păr.
Baftă!