| Cutiepie14 a întrebat:

prieteni necunoscuti. Am 13 ani, 1.65 si 51kg. Credeti ca e ok? O prietena imi spune mereu ca s grasa, desi ea nu mi stie greutatea. Mama mea spune ca sunt prea slaba si ar trebui sa ma mai ingras, doar ca asta vine probabil de la faptul ca ea toata viata a fost slaba, dar daca are dreptate totusi? Nici eu nu sunt prea multumita de mine(adica ma vad cam grasa in anumite zone si nu stiu ce sa fac, la varsta asta nu am de gand sa tin diete ptc nu e normal, si nici sa fac prea mult sport nu pot, mai ales ca nu sunt facuta pentru asta si nici nu am elasticitate...E mai complicat) Nu stiu pe cine sa ascult... Vreun sfat? Parere? Ce ar trebui sa fac? Multumesc anticipathappy Astept si critici.

6 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

E prietena aia a ta foarte slabă cumva?
Asta sau poartă ochelarii.
Nu trebui să faci nimic, eşti bine. big grin

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cred ca esti perfecta: http://www.calcule.ro/......copii.aspx

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu este normal sa tii diete dar poti evita sa mananci alimente nesanatoase care ingrasa si ai putea mergi pe jos cativa km pe zi.

| alexandrualind a răspuns:

Aaaa.Ce prietena ai? Nu esti grasa.

| TheWomanCat a răspuns:

Eu am 13 ani ca tine, 50 kg si 1.64 inaltime.Si eu consider ca sunt grasa desi colegii mei si bunicii imi spun ca sunt slaba.De curand am trecut la dieta si ma infometez.Azi am mancat dimineata o felie de paine cu cascaval si acum de pranz cateva galuste.Asta este masa mea pe ziua de azi.E groaznic.Inainte sa devii obsedat/obsedata de slabit invata sa ignori ce spun ceilalti ca ai greutatea potrivita. Oricum nu conteaza daca esti slab/slaba(in cazul tau nu e nevoie), conteaza ce fel de persoana esti.Si cred ca esti cineva cu totul deosebit.Eu incerc cu ardoare sa slabesc dar nu sunt mai fericita.De mi-as fi ascultat colegii si bunicii...Dar am ascultat de mine insami si de obsesia mea care a fost un lucru gresit.Nu fa si tu la fel happy

| vampyremisa a răspuns:

Esti la fel de inalta ca mine si aproape la fel de grea. Si stai foarte bine. Niciodata dar niciodata sa nu pleci capul! Stai tu calma. E geloasa...